Konstantinova 1500

ZUZANA DOUBRAVOVÁ 3.Y
FILIP BIALAS 8.E
JIŘÍ LEDVINKA 8.E

V úterý 6. 6. proběhlo v Brožíkově síni každoroční předávání ocenění za umístění v předmětových olympiádách. Ani letos jsme u toho nemohli chybět a diplomy od magistrátu si odnesli Tomáš Routa (1. D) za zeměpis, Monika Němcová (5. P) za biologii, Zuzana Doubravová (3. Y) za francouzštinu a legendární maturantská dvojice z E Filip Bialas za matematiku, informatiku, fyziku, logickou olympiádu a Jiří Ledvinka za chemii.

Nutno přiznat, že naše cesta nebyla jednoduchá. Problém vyvstal již u skříněk, kde se naše zatím čtyřčlenná výprava (Filip a Jirka dorazili na místo sami) měla setkat. Například já jsem trpěla utkvělou představou, že sraz je před školou, kde samozřejmě postávala jen jedna postarší paní, nepříliš pravděpodobný adept na výherkyni středoškolské soutěže. Už jsem prováděla chmurné výpočty, kolik že to metrů směr metro zvládnu v podpatkách uběhnout, ale naštěstí mě ještě něco přimělo vrátit se do budovy. U skříněk samozřejmě byli už oba dva mí spolužáci, protože všichni přeci věděli, že máme sraz tam. No, nevadí. Vzápětí jsem ale byla ujištěna, že to s mou neinformovaností ještě není tak hrozné; Tomáš se nás totiž nevěřícně zeptal: „A vy chodíte jako do téhle školy?“ Jestli na to vypadám moc staře či mladě jsem dál nepátrala (nechtělo se mi kazit můj roční rekord, kdy si mne nikdo nespletl s primánem). Na jeho obranu musím zmínit – k jeho zmatení také mohl vést fakt, že byl z celé naší společnosti, včetně právě dorazivší profesorky Kučerové, nejvyšší. Nebo jsem to špatně pochopila a prostě vypadám jako zachovalá třicátnice.

Na určené místo dorazila školní část výpravy s příjemnou rezervou, což nám umožnilo využít luxusu limitovaného počtu židlí. Ne, že bychom na nich mohli sedět během předávání, ale stejně. Síň se pomalu plnila, avšak maturantská část výpravy pořád nikde, což dalo prostor pro vznik několika konspiračních teorií, proč tu nejsou. S radostí je nyní mohu všechny vyvrátit, protože přesně s úderem jedenácté, tedy naplánovaného času zahájení, se pánové s úsměvy na tváři objevili. Samotné předávání proběhlo hladce, stěžovat si mohly snad jen nohy Filipa Bialase kvůli množství diplomů, pro které si zaslouženě musel chodit.

Po fotce naší poněkud výškově neproporční skupiny (pořád upřímně žasnu, že se paní profesorce podařilo zabrat nás všechny), nastal čas na nejlepší část programu, raut. Jeho proslulost je něco jako veřejné tajemství a jen mne oslovilo pět lidí (včetně jednoho člena profesorského sboru), abych jim něco donesla. No, smůla. Nemohli jsme se zdržovat moc dlouho, protože zanedlouho začínalo vyhlašování sportovních úspěchů, také se zástupci našeho gymnázia.

Závěrem bych chtěla poděkovat profesorce Kučerové za doprovod na akci a i všem ostatním vyučujícím, kteří nám pomáhají a vyjadřují podporu při účasti na olympiádách.

M. Němcová

FOTO ZDE: