Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4
tel: 272 941 932
Home

FILMOVÝ VÝLET DO HISTORIE

Dne 20. 10. jsme navštívili hostivařské kino. Za jakým účelem? 

Budova naší školy se připravovala na volby, tak jsme s několika profesory zhlédli válečný film Dunkerk.

Příběh se odehrává v rozmezí 24. 5. 1940 – 4. 6. 1940. V tomto období u Dunkerku (město na severu Francie) probíhala válka mezi Spojenci a Německem. Během bitvy došlo k evakuaci britských a spojeneckých vojsk. A právě o to tu jde. Po celou dobu sledujeme jednu jedinou věc. Boj o holý život.

Děj se rozvíjí v několika liniích. Z pohledu obyčejného vojáka, letce a majitele výletní bárky. Vím, říkáte si: „Co s tím má sakra společného majitel výletní bárky???“ A já vám na tuto otázku hned odpovím. Tento muž tam hraje opravdu velikou roli, je to totiž jeden z mnoha Britů, kteří se rozhodli, že vezmou svou loďku, odplují do Dunkerku, kde pomohou evakuovat britské vojáky.

V porovnání s Anthropoidem byl tento snímek snad méně brutální. Já to tak alespoň vnímám. Na druhou stranu tam však zemřelo mnohem více lidí. Také si myslím, že to je příběh o veliké odvaze. A to nemluvím pouze o vojácích a letcích, ale také o lidech, kteří je přijeli zachránit. Myslím si, že budu mluvit o většině, když řeknu, že se nám to moc líbilo.

Karolina Urbánková, 3. Z

 
Hledej
TOPlist
Přihlášení pro autora