Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4
tel: 272 941 932
Home

V pondělí 2. října 2017 jsme v 8.45 h vyjeli od školy do Střelských Hoštic, kde nás přivítali obědem. Odpoledne jsme se seznámili s instruktory, kteří byli našimi průvodci v první polovině adaptačního kurzu a kteří  měli každé třídě pomoci stmelit se v jeden kolektiv. Celé odpoledne jsme hráli hry. Měli jsme také interwiev s naší třídní paní profesorkou Synáčkovou v 1.A  a  s  paní profesorkou Kučerovou, třídní v 1. B. Dozvěděli jsme se o našich třídních profesorkách hodně zajímavých informací. Po večeři nás čekala svíčková bitva. Účelem této hry je hlídat si plamen na své svíčce, ale snažit se sfouknout plamen ostatním.

Druhý den 3. října nás opět čekaly hry, které podporují spolupráci ve skupině. Odpoledne jsme domlouvali společný projekt každé třídy a večer nás naši lektoři a páni profesoři převezli loďkou přes řeku na pole. Tam jsme chodili se svíčkami v rukou a každý měl napsat své přání na papír. Papír jsme nechali ohořet a poslali jsme ho po vodě. Přání se mělo týkat našich osmi let strávených na Gymnáziu Opatov a našeho nového kolektivu.

Ve středu 4. října jsme zhodnotili aktivity s lektory a rozloučili se s nimi. Na odpoledne nám připravili naše paní profesorky a páni profesoři turnaj v přehazované a ve fotbale a hru, v lese, kde jsme hledali papírové brouky. Večer jsme měli volný pro naše aktivity, například jsme hráli fotbálek a stolní tenis.

Ve čtvrtek 5. října dopoledne k nám přijeli vojáci. Na třech stanovištích jsme si postupně vyzkoušeli střílet ze  vzduchovky do terčů, jezdili jsme vojenským nákladním autem po areálu, prohlédli jsme si moderní plynové masky, obleky, pistole, kulomet a bojové pušky. Z bojové pušky jeden voják vystřílel slepé náboje, které jsme si pak mohli vzít na památku. Moc se nám to líbilo, tedy hlavně klukům. Odpoledne jsme vyrazili na pěší výlet do Horažďovic. Na začátku výletu jsme obdrželi papír s úkoly týkající se našeho výletu, např.  do které řeky se vlévá Otava nebo jak se jmenuje zřícenina hradu poblíž Horažďovic. Také jsme měli složit báseň o Horažďovicích, což bylo velmi obtížné, ale nakonec jsme to zvládli. Šli jsme krásnou krajinou asi 12 kilometrů.  Večer jsme měli krátkou diskotéku.

V pátek 6. října jsme uklízeli a balili kufry. Čekalo nás ještě vyhodnocení soutěží a rozdělení cen a sladkých odměn.

Celý týden byl nádherný, moc jsme si každý den užili. Myslíme si, že budeme fajn třída 1. A a fajn třída 1. B.

Lucka Pouzarová a Jakub Laštovka 1. A


Fotogalerie:

 
Hledej
TOPlist
Přihlášení pro autora