Konstantinova 1500
  • O gymnáziu
    • Jsme gymnázium se všeobecným zaměřením.
    • Nabízíme čtyřleté (79-41-K/41)  a osmileté (79-41-K/81) denní studium pro absolventy 9. a 5. ročníků ZŠ.
    • Naším zřizovatelem je HMP.
    • Od r. 1993 existujeme jako samostatná organizace.
    • Gymnázium sídlí v klidném prostředí (viz mapa).
    • Studenti mohou očekávat náročné a kvalitní studium ve vlídné atmosféře.
    • V dolní části našich webových stránek naleznete základní DOKUMENTY.
  • Přijímací zkoušky

Každým rokem otevíráme dvě nové třídy osmiletého studia (79-41-K/81) pro 60 žáků a jednu třídu čtyřletého studia (79-41-K/41) pro 30 žáků.

Přijímací řízení do osmiletého studia je složeno z prospěchu za 2. pol. čtvrtého ročníku ZŠ a za 1. pol. pátého ročníku ZŠ, z písemných testů jednotné zkoušky, které se konají z českého jazyka a matematiky (společné pro všechna osmiletá gymnázia) a ze školního kombinovaného písemného testu (všeobecný přehled + anglický jazyk).

Přijímací řízení do čtyřletého studia je složeno z prospěchu za 2. pol. osmého ročníku ZŠ a za 1. pol. devátého ročníku ZŠ nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií (prospěch bude tvořit až 1/3 z celkového počtu bodů!) a z písemných testů jednotné zkoušky, které se konají z českého jazyka a matematiky (společné pro všechny střední školy). Vlastní školní písemný test se nekoná.

Přihlášky (pozor – nové formuláře!) je možné si vyzvednout na ZŠ, zakoupit v SEVTu nebo stáhnout z internetu.

Na přihlášku pro oba typy studia nevyžadujeme lékařský posudek o zdravotní způsobilosti.

Vyplněné přihlášky (nutný podpis ředitele ZŠ či úředně ověřené kopie vysvědčení ze ZŠ nebo z víceletého gymnázia) na osmileté i čtyřleté studium je nutno odevzdat do 1.3.2017.

Podrobné informace o přijímacím řízení budou v souladu se zákonem uveřejněny nejpozději v průběhu ledna 2017 na webu školy a v budově školy.

Přejeme všem hodně úspěchů v přijímacím řízení!

• Maturitní zkoušky

Oficiální stránky nové maturitní zkoušky: http://www.novamaturita.cz

V našich luzích a Hájích (a Opatovech) není maturita povinná. Přesto se k ní většina našich studentů zcela dobrovolně přihlásí. Ospravedlňují to tvrzením, že její úspěšné složení je nutnou podmínkou přijetí ke studiu na vysokých školách.

• Jídelna
  • Studentský senát

Studentský senát působí na naší škole od školního roku 2013/14. Založen byl pro podporu studenstva, pořádání akcí, jako například Beachvolejbalového turnaje, Opatovského festivalu, Fotbalového a Basketbalového turnaje, a zpříjemňování prostředí na škole. Senát je také členem ČSÚ, která sdružuje a pořádá aktivity pro studenty středních škol.

Tričko GO (Senát)

• KPGO