Pozvánka pro studenty nižšího gymnázia, kteří se přihlásili do KMD. Je určeno pro žáky 2.K

J. Bernard Shaw: PYGMALION

Bezpochyby nejslavnější hru Bernarda Shawa (1856–1950) inspiroval příběh o bájném sochaři Pygmaliónovi, jenž zatoužil vdechnout život soše, do které se zamiloval. V Shawově moderní variaci, podle níž vznikl neméně oblíbený americký muzikál My Fair Lady, je oním Pygmaliónem londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu Doolittlovou, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem plukovníkem Pickeringem, má však pro Higginsův život nečekané dopady – neboť zcela proměněn jejich vzájemným zápolením neodchází pouze „objekt experimentu“ Líza, ale samotný její vychovatel.

Pygmalión uvede DnV v překladu Jiřího Joska a v režii uměleckého šéfa Juraje Deáka.

Květinářka Líza:   Markéta Frösslová
Profesor Higgins:   Jan Šťastný
Plukovník Pickering:   Tomáš Töpfer
Popelář Doolitle:   Svatopluk Skopal
Paní Higginsová:   Libuše Švormová
Paní Pearsová:   Naďa Konvalinková

Délka představení: bude upřesněna po generálce

Příjemný kulturní zážitek přeje                     Klub mladých diváků

Kdy: v úterý dne 24. 01. 2017 od 19:00 hodin
Délka představení: 2:30 hod.
Kde: DIVADLO NA VINOHRADECH, nám.Míru 7 , 120 00 Praha 2

Sraz: 18:00 na Hájích