Do školního kola soutěže se letos zapojilo přes dvě stě žáků naší školy. Na nižším stupni se účastnili všichni, pro starší žáky bylo školní kolo uspořádáno 5. února. Nejlepší ze školního kola soutěže postoupili do kola okresního, které se konalo 20. února na ZŠ Ke Kateřinkám. A zde byli naši reprezentanti velmi úspěšní. Po měření sil v zeměpisném testu znalostí, práci s atlasem a praktické části dva z pěti našich zástupců ve svých kategoriích zvítězili, další obsadili druhé, čtvrté a osmé místo. Konkrétně v kategorii A zvítězil Andrej Macek (1. M), v kategorii B ho napodobil Marek Trefil (2. A), v kategorii C byl druhý Tadeáš Rulf a v kategorii D obsadil Lukáš Vrána (7. Q) čtvrté místo a Patrick Smutný (5. G) osmé místo. Andrej Macek, Marek Trefil a Tadeáš Rulf postoupili do krajského kola. To se bude konat 20. března.

Petr Zajíc