LeipzigDne 11.12.2019 jely třídy 2.Y, 6.H, 6.G, 7.R a 5.J na poznávací zájezd do Lipska společně s p. profesorkami Synáčková, Farská, Strečková, Janská a Ničová.
Už brzy ráno jsme se všichni sešli na zastávce Roztyly a společně se vydali na rychlou a bezproblémovou cestu až do Panometru v Lipsku, jen s jedinou zastávkou na hranicích Česka. V Panometru jsme strávili necelou hodinu prohlížením výstavy architekta Yadegara Asissiho, který se věnuje detailům přírody. Výstava nás oslovila i zvukovými efekty a neobvyklou tématikou.
Poté jsme dorazili k památníku Bitvy národů, tato obrovská stavba s několika patry je propletena úzkými uličkami schodů, ale také velkými historickými sochami. V nejvyšší části stavby, na kterou vedlo přes 300 schodů, byl krásný rozhled po Lipsku ještě s vycházejícím sluncem. Památník byl udržovaný a v čase naší návštěvy téměř jen pro naši výletní skupinu.
Při cestě do centra Lipska nám sympatický průvodce lehce povyprávěl o jeho historii. Tam nás osobně provedl a doporučil nám, kam se podívat a co navštívit při našem rozchodu po městě. Skoro každý německý nadšenec se nejdříve stavil na vydatný oběd a navštívil pár obchodů. Po setmění centrum zavalila romantická atmosféra, vánoční trhy ozdobené světélky a vůně typických německých pochutin nám poskytla příjemné občerstvení před odjezdem zpět do Prahy.
Cesta zpět nepřichystala žádné nepříjemné překvapení. I s jednou zastávkou na hranicích jsme předčasně dorazili nazpět, všichni v pořádku, bez úrazu a s novými zážitky.
Sofie Konvalinová spol. 2.Y

 


FOTOGALERIE:

https://photos.app.goo.gl/nJ4YyeW8tWpfN5i47

 Leipzig