Finále Prahy ve florbalu středních škol představilo to nejlepší, co mohou školy, resp. oddíly, nabídnout.

Ve skupině nám los přidělil nejprve SPŠ Gočára, ale protože náš zápas začínal až jako čtvrtý, tak kluci v klidu posnídali čínské speciality a pak se s chutí vrhli na Gočára. Jenže snídaně nenamíchala gólový apetit, soupeř byl celý poločas v našich kleštích, ale dvakrát se mu podařilo dostat se na naši polovinu, a protože prochladlého Patrika kluci chtěli nechat vyniknout, ale to se nepodařilo, tak poločas 0:2 byl překvapením. Jenže ani ve druhém poločase klukům něco leželo v žaludcích a Gočár nám dal ještě jeden gól a sen o boje o medaile se rozplýval. Tedy ve druhém zápase by kluci museli vyhrát o 6 gólů nad SPŠ Betlémská, která Gočára porazila 6:5. Brankostroj začala promyšlená akce Petra Marata s koncovkou Daniela Maxi, a pak začala chodovská smršť s opatovským srdíčkem. Do poločasu to bylo 3:1 a minutu před koncem již 7:1. Ale malá chyba mohla mít fatální následky, konečných 7:2… Jenže ve skupině to bylo zamotané a o prvním rozhodovaly nájezdy mezi námi a Gočárem. Kluci je vyhráli 2:1 a hráli krásné finále se SPŠ Panská. Kluci vytáhli to nejlepší a jasně a zaslouženě vyhráli, kdy soupeř snížil na konečných 2:1 dvě sekundy před koncem.

Jenže konec skvělého vystoupení ještě není, kluci mají hrát oblastní kolo.

Skvěle reprezentovali Opatov: Daniel Maxa (5), Jan Větrovský (3), Jakub Levinský, Ondřej Krátký, Tomáš Lapáček, Jakub Špalek, Patrik Zítka, Fanda Kosař (1), Jakub Adam, Petr Marat.