- výstava, která láká a zároveň klade etické otazníky. Tuto expozici minulý týden navštívili studenti odborných biologických seminářů. III. a IV. ročníku.

Výstava je členěna do sekcí dle orgánových soustav. Jejich funkce a základní informace o nich jsou popsány na panelu, což si návštěvník může ověřit na speciální technikou vypreparovaných lidech, jednotlivých orgánech či řezech.

Žasli jsme nad složitostí a komplexností lidského těla a srovnávali jsme realitu se svými nabytými antropologickými znalostmi ze školy. Trošku nám chyběly u jednotlivých exponátů popisky, ale nutno říci, že jsme měli k dispozici průvodce- mediky, kteří velmi ochotně vše vysvětlovali. Není proto divu, že na výstavě někteří studenti strávili několik hodin.

E xpozici lze doporučit těm, u nichž odborný zájem přehluší nepříjemný pocit, že jde o mrtvá těla skutečných lidí, která posloužila nejen osvětě, ale i byznysu.

Žabová