Krásné čtvrté místo v krajském kole ekologické olympiády vybojovaly Radka Buková (8.M) , Monika Němcová (6.P) a Radka Opltová (6.P).

Letošní ekologická olympiáda proběhla v termínu 9.-10.11.2017 v prostorách Michelského Domova Sue Rider a v přilehlé Stanici ochránců přírody.

Tématem letošního ročníku byly „Dřeviny mimo les“ a na soutěžící čekala nejprve poznávačka přírodnin, pak teoretický test a následně odpoledne praktický úkol. Druhý den proběhla prezentace a obhajoba praktických úkolů před odbornou porotou. Naše družstvo se v konkurenci rozhodně neztratilo a získalo statut úspěšného řešitele.

Ekologická olympiáda je specifická tím, že je to soutěž týmová, trvá 2 dny a také je prakticky zaměřená. Často je biologie považovaná za abstraktní, zatímco ekologická olympiáda ukazuje její praktické využití. Letos jsme jako praktický úkol navrhovali změny parku na náměstí OSN u metra Vysočanská, který by pro využití svého potenciálu potřeboval značné změny. V úkolu bylo zapotřebí zohlednit jak opatření pro zvýšení biodiverzity, tak potřeby člověka tzn. zlepšit funkci rekreační i estetickou. Úlohy testují kromě ekologických znalostí také prezentační schopnosti, schopnost řešení reálných problémů …a hlavně je při ní spousta zábavy, pizza, bageta...

Každému, kdo se o ekologii a biologii zajímá, velice doporučuji se v příštím roce zúčastnit. Je to skvělý zážitek plný zábavy a nových poznatků.

Výsledková listina: http://www.ekolympiada.cz/wp-content/uploads/sites/2/2017/11/EO-KK-rocnik23-2017-18-vysledkova-listina-komplet.pdf

Oficiální fotky: https://www.zonerama.com/SMOPCSOP/Album/3889485

Kontakt

Gymnázium Opatov Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4

Ředitel: RNDr. Jan Peřina
Tel: 272 941 932

IČO: 49366629

Jídelna: 272 917 556
 

  Všechny kontakty

Partneři