V týdnu od 12. do 16. 6. se většina studentů septim a třetího ročníku čtyřletého gymnázia zúčastnila akce Lihivy (literatura-historie-výtvarné umění). Ostatní studenti septim a třeťáku absolvovali v tomto týdnu akce v rámci Zechebi  (zeměpis-chemie-biologie).

 

Metropolitní univerzita - Jednotlivé skupiny žáků představovaly v simulaci fiktivní státy. Během geopolitické hry jsme si vyzkoušeli založit obchodní společenství nebo vojenskou alianci. Občas nám dělalo potíže se domluvit s ostatními osmi skupinami. Jaké to tedy je, když se musí politici dohodnout například v EU?

Židovské město - Z kraje týdne jsme se někteří vydali na velice obsáhlou procházku po pražských židovských památkách. S paní průvodkyní jsme zavítali snad do všech pražských synagog,  židovský hřbitov a Guttmannovy galerie.

Strž - V Čapkově vile se nachází rozsáhlá expozice věnovaná jeho životu i dílu. V podkroví jsme si prohlédli také novou výstavu zasvěcenou jednak Čapkově manželce Olze Scheinpflugové, jednak jeho blízkému příteli Ferdinandu Peroutkovi.

Konopiště - Vlakem jsme zamířili na Konopiště do krásných prostor pokojů Františka Ferdinanda d'Este. Neopomněli jsme ani projít rozkvetlý zámecký park. K velkému zklamání nás bohužel v zámeckém příkopu nepřivítali medvědi.

Heydrichiáda - Připomněli jsme si oběti tzv heydrichiády na Kobyliské střelnici a v Petschkově paláci. Došli jsme i do míst oné zatáčky, kde byl atentát na říšského protektora spáchán. Uctili jsme také památku parašutistů v kryptě kostela v Resslově ulici.

Památník Vojna - S panem Richardem Hlavatým jsme navštívili památník Vojna Lešetice. Pan Hlavatý byl sám bezdůvodně odsouzen k nuceným pracím právě v tomto lágru. Jeho vzpomínky nám vykreslily ucelený obraz této strašné kapitoly našich dějin.

Toulky - Poslední den Lihiv jsme se sešli na Václavském náměstí. Do skupinek jsme dostali pracovní listy a šli objevovat slavné kavárny v Praze. Naše kroky mířily k paláci Lucerna, dále do nejslavnější pražské kavárny Slavie, nezapomněli jsme ani na Louvre a naše putování skončilo v Platýzu.

Švandovo divadlo nám prozradilo tajemství svého zákulisí a výstava Fr. Skály bude patřit k těm, na které nezapomene.

Za všechny bych ráda poděkovala všem profesorům, kteří nám tyto skvělé akce naplánovali.

Veronika Šimonková, 7.L

FOTOGALERIE:

https://goo.gl/photos/xS8xRxzNZtaKB2Av8


Kontakt

Gymnázium Opatov Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4

Ředitel: RNDr. Jan Peřina
Tel: 272 941 932

IČO: 49366629

Jídelna: 272 917 556
 

  Všechny kontakty

Partneři