Jaký to je asi pocit sedět na Magistrátu hlavního města Prahy? To si mohlo několik našich studentů 20.3. vyzkoušet pod vedením členů uskupení Mladí demokraté. Všichni obdrželi jmenovky se zařazením do politického uskupení podle současných poměrů na Magistrátu a mohli si vyzkoušet nejen jednání o současných problémech, ale i hlasování a tvoření koalic napříč stranami.

V první části celodenního programu přišel jeden ze zastupitelů spolu z poslancem a starostou městské části Libuš, kteří pohovořili o tom, jak to v politice funguje. Následně byli téměř zavaleni dotazy z řad studentů. Mohli se ptát obou hostů prakticky na cokoli. Poté následovalo samotné jednání Magistrátu, kdy se projednávala hlavně nová vyhláška o regulaci hazardu. Poté se i o této vyhlášce hlasovalo.

Na konci celé akci vyhlásili Mládí demokraté vítěze, kteří dostali šanci podívat se do Štrasburku. Jedním z těchto vítězů byl i náš student Patrik Novotný, který svou argumentací a trefnými postřehy organizátory upoutal.

Ve finále se do Štrasburku podívají i další dva studenti, Jakub Zuza a Kristýna Peňásová. Všichni budou mít možnost se podívat, jak probíhá jednání v Evropském parlamentu. Akci si jistě všichni užili a odnesli si z ní spoustu nových poznatků.

Napsala: Kristýna Peňásová

Kontakt

Gymnázium Opatov Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4

Ředitel: RNDr. Jan Peřina
Tel: 272 941 932

IČO: 49366629

Jídelna: 272 917 556
 

  Všechny kontakty

Partneři