Paměti národa – Příběhy našich sousedů

V pondělí 27.3. se čtyřčlenný tým studentů 6.T a 2.Z (Barbora Hübschová, Lukáš Balíček, Karolína Urbánková a Jan Šmejkal) zúčastnil závěrečné prezentace projektu Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum.

 

Úkolem bylo v prostorech Veletržního paláce odprezentovat půlroční práci. V rámci projektu jsme dokumentovali život pamětníka holocaustu pana Rudolfa Roubíčka.

Přibližně v polovině října začala naše práce. Vybrali jsme si pamětníka a domluvili se s ním na návštěvě. Než samotné setkání proběhlo, studovali jsme okolnosti přesouvání židů do koncentračních táborů, četli různé příběhy přeživších a připravovali si otázky, které budeme panu Roubíčkovi pokládat.

Na začátku prosince jsme se vydali s potřebnou technikou pro zaznamenání rozhovoru za panem Roubíčkem. Vraceli jsme se s téměř dvouhodinovou audio nahrávkou, kterou jsme následně doslovně přepisovali a chystali se tak na workshop v Českém rozhlase a stříhání nahrávky.

Závěrečné prezentace se zúčastnily týmy z celé republiky. Každý měl čtyři minuty na představení příběhu svého pamětníka. Prezentace posuzovala porota, která také předem nastudovala zpracování příběhů.

Na konci slavnostní akce se vyhlašovala první tři místa. K našemu velkému překvapení jsme se umístili na druhém místě.

První tři týmy získaly pětidenní workshop v Drážďanech.

Za úspěch vděčíme hlavně paní profesorce Rulfové, která nám věnovala spoustu svého volného času a pro nás nesmírně důležitých konzultací, proto jí ještě jednou moc děkujeme!

Za náš tým

Barbora Hübschová

Kontakt

Gymnázium Opatov Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4

Ředitel: RNDr. Jan Peřina
Tel: 272 941 932

IČO: 49366629

Jídelna: 272 917 556
 

  Všechny kontakty

Partneři