Dne 20. prosince si třída 6.Q pod zkušenou taktovkou paní profesorky Krchové zahrála hru Virtulife. Žáci se rozdělili do pěti týmů představujících rodiny, všechny dostali kartu se základními informacemi o příjmech a výdajích rodiny.

Na kartách byly i specifické cíle, kterých měli hráči postupně dosáhnout (například ve 38 letech koupit dům, v 60 letech mít uspořeny 3 miliony na důchod atd.).

 

Součástí hry byl i trh s akciemi, dluhopisy a peněžní trh. Hlavně akcie velmi ovlivnili konec hry, kdy se propadly o 60 % a jako odpověď dostaly zničený řev rodiny Křížkových, která většinu svých peněz investovala právě do nich. Ovšem ani propad trhu jim nezabránil jako jedinému týmu dokončit i třetí cíl (naspořit si na důchod) a tak zvítězit.

Ostatní týmy byly stiženy různými katastrofami, pohromami a výdaji. Za nejzajímavější výdaj mohu uvést například koupi páru plemenných koní a jako katastrofu touhu dítěte studovat v zahraničí.

Celá hra nám poskytla možnost zábavně si procvičit naše teoretické znalosti o bankovních produktech a také strávit čas společným dohadováním o rodinných financích. Jestli to takhle hlasitě doopravdy mezi partnery funguje, tak se už nemůžu dočkat.

Za třídu 6.Q
Veronika Kolářová

 


 

FOTOGRAFIE:

https://photos.app.goo.gl/NNWW7RkcxVXZDUWr1

Kontakt

Gymnázium Opatov Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4

Ředitel: RNDr. Jan Peřina
Tel: 272 941 932

IČO: 49366629

Jídelna: 272 917 556
 

  Všechny kontakty

Partneři