V termínu 11. - 15. 6. se někteří studenti tříd 7. T, 7. U a 3. Z vypravili na humanitně zaměřený kurz LIHIVY (literatura, dějepis, výtvarná výchova).

Cíl kurzu byl jasný – poznat kulturní památky Kutnohorska, připomenout významné osobnosti regionu a v neposlední řadě probudit tvůrčího ducha v samotných studentech.

Každý den studenti se svými profesorkami vyráželi z Autokempu v Malešově na celodenní výlety s velmi nabitým programem. Za celý týden stihli objevit a poznat pamětihodnosti Kutné Hory, klášter v Sázavě, zříceninu husitského hradu Sion, zámek Kačinu a spousty dalších zajímavých míst.

Tím ale náplň kurzu ještě nekončila. Na večery v kempu si paní profesorky připravily další tvůrčí a většinou velmi zábavné aktivity – hraní divadla, skládání básní, modelování postav z hlíny, kurz tvůrčího psaní apod. Večery pak byly zakončeny posezením u ohně ve velmi přátelské atmosféře.

Myslím, že na tento kurz bude každý vzpomínat v dobrém, a za to nezbývá než poděkovat našim profesorkám Markétě Rulfové, Gabriele Bauerové a Kateřině Juřičkové.

Barbora Hübschová, 7. T