Úžasné 2. místo v ČR, vynikající 1. místo, 2. místo a tři 3. místa v obvodním kole

S blížícím se prvním letním dnem přinášíme vyhodnocení matematických úspěchů v soutěžích prim až kvart a velikánskou pochvalu pro naše mladé nadějné matematiky za reprezentaci našeho gymnázia.

PANGEA

V celorepublikovém finále naše gymnázium výborně reprezentovali MARTINA MORAVCOVÁ, TOMÁŠ ROUTA, ALEXANDR VONDRA, ONDŘEJ MICHÁLEK a MATĚJ VOLKMER.

TOMÁŠ ROUTA dosáhl úžasného stříbrného úspěchu v celorepublikovém finále kategorie 7. tříd. Školního kola této kategorie se zúčastnilo 7066 žáků ČR.

Krásné 9. místo obsadila v kategorii 9. tříd MARTINA MORAVCOVÁ. Školní kolo absolvovalo 5808 žáků ČR.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Kategorie Z6 (prima)

Na vynikajícím 1. zlatém místě v obvodním kole se umístila HANA MALEČKOVÁ s plným počtem bodů. Dalšími úspěšnými řešiteli byli PETR PLISKA, LENKA TROJÁNKOVÁ, NIKOLA BULUŠKOVÁ, IVANA KLEINEROVÁ, KLÁRA KOZÁKOVÁ, MARKÉTA KAŇKOVÁ

Kategorie Z7 (sekunda)

Skvělé 3. bronzové místo v obvodním kole obsadil JEVGENIJ PAVLOV. Dalšími úspěšnými řešiteli se stali ADÉLA PETRACHOVÁ, JANA KRŮTOVÁ, MICHAELA RUBEŠOVÁ, DENIS MAZUR, MATĚJ ŠTARK, TOMÁŠ ROUTA.

Kategorie Z8 (tercie)

4. místo v obvodním kole obsadil MATĚJ VOLKMER. Úspěšnými řešiteli této kategorie se stali DAVID WEIGNER, TETYANA FREYISHYN, ADÉLA ŠTĚPÁNKOVÁ, PETR DROBÍLEK, ONDRA VAŠÁTKO, ADAM SCHEJBAL, MARTIN ŠVANDA.

Kategorie Z9 (kvarta)

Na výborném 2. místě se v obvodním kole umístil MARTIN ŠIMŠA. Dalšími úspěšnými řešiteli obvodního kola byli HYNEK ŠLOUF, MARTINA MORAVCOVÁ a TOMÁŠ KUZMA. V této kategorii se postupuje i do krajského kola, kde naše gymnázium výborně reprezentovali MARTIN ŠIMŠA, MARTINA MORAVCOVÁ a TOMÁŠ KUZMA, kteří se stali i úspěšnými řešiteli krajského kola.

PYTHAGORIÁDA

Na začátku vyhodnocení obvodního kola musíme zmínit, že ve školním kole bylo mnohem více úspěšných řešitelů než nakonec organizátoři pozvali dále do obvodního kola z kapacitních důvodů.

Skvělé 3. místo v obvodní kole obsadili v kat. Z6 JAKUB ŠKALOUD a v kat. Z7 TEREZA PRISTAČOVÁ.

Úspěšnými řešiteli obvodního kola jsou JAN LAIFR, ALEXANDR VONDRA, THUY TIEN LE BUI, MICHAELA RUBEŠOVÁ, MARTIN ŠILER, MARTIN PETRTÝL, MATĚJ VOLKMER, ANASTASIYA  ALEXEEVA, VOTĚCH VACEK a PETR DROBÍLEK.

KLOKAN

Nejúspěšnější Klokani v kategorii Benjamín (prima a sekunda):

ALEXANDR VONDRA, DAVID KOŠATA a FILIP MÁDL

Nejúspěšnější Klokani v kategorii Kadet (tercie a kvarta):

TOMÁŠ KUZMA, MARTIN ŠIMŠA a FRANTIŠEK ZUB

Na závěr děkujeme všem mladým nadšeným matematikům, kteří se dobrovolně zapojili do soutěží,

a přejeme krásné léto ☺☺☺

Za učitele matematiky Jitka Kučerová