Dne 26. 4., tedy ve čtvrtek časného rána, vydala se skupina žáků Gymnázia Opatov na poznávací výlet do bavorské metropole – Mnichova. Naše gymnázium bylo zastoupeno žáky z tříd P, Q, T, U. Nesmím opomenout jediného odvážného zástupce francouzsky mluvících, a to Davida Hlavinku ze třídy 3. Z.

Do hlavního města spolkové země Bavorsko jsme byli doprovázeni skvěle sladěným kvartetem profesorek, konkrétně paní profesorkou Janskou, Měrkovou, Ničovou a v neposlední řadě paní profesorkou Rulfovou. Po příjezdu do města, kde nás přivítaly proudy cyklistů a skvělá atmosféra, jsme si prohlédli Olympiapark, část studentů navštívila BMW muzeum a ostatní absolvovali prohlídku Sealife. Odpoledne jsme si za připraveného výkladu profesorek Janské a Měrkové prohlédli centrum města a s ním spojený nespočet památek a zajímavostí.

Večer jsme strávili společnou večeří a individuálním programem ve městě. Po vydatné páteční snídani jsme se odebrali vstříc poznávání dalších krás Mnichova. Navštívili jsme Technické muzeum, které „vydalo“ na celé dopoledne. Z muzea jsme pokračovali k poslední části dvoudenního putování třetím největším městem našeho západního souseda. Během rozchodu si všichni užili posledních chvilek zájezdu plnými doušky. Nezbývá mi, než za nás za všechny poděkovat zúčastněným profesorkám za skvělý výlet. Děkujeme!

Miroslav Herman, 7. T

Fotografie: