V závěru školního roku vyrazili žáci ze tříd Q, P a R na dvoudenní zájezd do Berlína

Vyjeli jsme brzo ráno ve středu 27. 6. Do Berlína jsme dorazili kolem poledne a hned nás čekala procházka oblastí bývalého východního Berlína, Alexanderplatz a památky v blízkosti - Rotes Rathaus, kostel Marienkirche a katedrála Berliner Dom. Na známém muzejním ostrově Museuminsel jsme navštívili Neues Museum. Odpoledne jsme se prošli parkem Lustgarten, přes náměstí Schlossplatz, čtvrtí Nikolaiviertel až zpátky na Alexanderplatz, kde jsme vyjeli výtahem do výšky 307m na vyhlídkovou terasu televizní věže Fernsehturm. Cestou do hotelu jsme zastavili u slavného úseku berlínské zdi, která je zde pomalovaná uměleckými malbami - East Side Gallery.

Druhý den hned v sedm ráno jsme vyjeli z hotelu zpátky do centra Berlína. Nejprve nás čekala prohlídka budovy bývalého Říšského sněmu - Reichstag. Pokochali jsme se výhledem na Berlín z velké skleněné kupole. Procházkou jsme prošli malou částí parku Tiergarten, dále kolem slavné Brandenburger Tor (Braniborské brány), přes Potsdamer Platz až na Checkpoint Charlie, bývalý hraniční přechod mezi východním a západním Berlínem. Pokračovali jsme do interaktivního muzea oblíbených berlínských párků - Currywurst Museum. Po volném čase na oběd a nakupování suvenýrů jsme se přesunuli autobusem na poslední zastávku zájezdu - stanici Zoo a zříceninu starého kostela, která byla zachována a upravena na pomník obětem války - Gedächtniskirche.

Po dlouhé cestě jsme večer v pořádku dorazili do Prahy. Moc děkujeme profesorkám a průvodkyni Kristýně za nezapomenutelný zájezd.

Barbora Šimšová

FOTO: