Při příležitosti stého výročí naší republiky, jsme se my, třetí ročníky, vydaly na výstavu Paměť národa, abychom si připomněly osmičkové milníky naší historie.

Už samotné místo dodává patřičnou atmosféru. Výstava se koná v krytu pod bývalým Stalinovým pomníkem na Letné. Sutiny, vlhko a železobeton vyvolávají v návštěvníkovi tu správnou náladu, aniž by ještě cokoliv viděl. Výstava se skládá ze dvou částí: zpovědi pamětníků a zážitkové části. Když se řekne: Zpověď pamětníků, nevyvolá to u studentů příliš velké nadšení. Tato zpověď je však jiná než ostatní. Zpovědi jsou sestříhané do jednoduchých, jasných, krátkých, přesto zajímavých úseků. Určitě to předčilo naše očekávání. Tato část trvá 45 minut. Druhá část zabere jen 10 minut, za to je však zážitek z ní mnohem intenzivnější.

Nicméně říct vám, co zažijete, by trochu zkazilo pointu, proto se běžte podívat, a poznejte trochu víc, co vlastně slavíme. Pod metronomem; pro studenty zdarma, je však nutné se objednat.

Moc děkujeme organizátorům.

Za třídy P, Q, V Antonín Forst