Náš lyžařský kurz začal v sobotu 26. ledna, kdy jsme v počtu 28 dětí a třech kantorů vyrazili do Jizerských hor, přesněji do města Rokytnice nad Jizerou. Po příjezdu a příchodu ještě jedné z účastnic zájezdu šlo vše rychle – naobědvali jsme se, dotáhli kufry do pokojů a – dnes, ještě bez permic – hurá na sjezdovky, kde nás učitelé rozdělili do 3 skupin podle úrovně lyžování. Pak už následovala jen večeře a schůze, při které jsme bavili o programu a věcech společných s lyžováním, a nakonec ještě vybalování.

Nedělní odpoledne bylo podobné. Učitelé nás dorozdělili do skupin – čtverečků, jež se učili lyžovat, koleček, jež už si byli na lyžích jistí a trojúhelníků, kteří se cítili na lyžích jako doma. Oproti tomu odpoledne bylo pro mnohé výzva. Vyjížďka na běžkách, byť krátká, byla zážitkem, jenž nám dal mnoho lekcí – například že je lepší běžky namazat ještě před startem. Nakonec si ale všichni výlet užili.

Pondělí jsme celé prolyžovali, zato úterý přineslo změnu. Dopolední výprava do Rokytnice s pracovními listy byla pohodová, což znamenalo, že odpolední 4 hodinový výlet na běžkách byl to nejnáročnější ze všeho, co jsme podnikli. I přesto se ale cesta k občerstveni Ručičky s náročnými závody typu časovka všem líbila.

Středa se nesla ve znamení lyžování a odjezdu, o čemž svědčil jak závod ve slalomu či prodloužená večerka, tak přehrávání natočených záběrů a balení. Čtvrtek už pak byl jen o dobalení věcí. A i když jsme byli všichni zklamaní z odjezdu, zároveň jsme se těšili domů a věděli jsme, že to byl krásně strávený týden.

Kristýna Hyklová 2.A


FOTOGALERIE:

 

https://photos.app.goo.gl/DaS5nxMFoGusFKQi8

Kontakt

Gymnázium Opatov Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4

Ředitel: RNDr. Jan Peřina
Tel: 272 941 932

IČO: 49366629

Jídelna: 272 917 556
 

  Všechny kontakty

Partneři