Konstantinova 1500
Home Všeobecné informace ŠKOLNÍ JÍDELNA - pokyny

Pokyny pro stravování ve školní jídelně Konstantinova 1500

V důsledku počítačového zpracování plateb je nutné, aby všichni žáci platili stravné

z bankovních účtů.  Viz bod a)  a  b) /

První platba :  stravné na září se počítá : 23 obědů  na měsíc, násobeno částkou (28,-, 30,- 32,- Kč) dle věku dítěte, platba má proběhnout poslední týden měsíce srpna – aby první den školního  roku bylo stravné na účtu žáka.

Platí se na účet u KB. ( bod b.))

Platby na další měsíce :

Stravné musí být zaplaceno vždy do posledního dne v měsíci, v opačném případě nebudou žáku v novém měsíci obědy vydány.

Koncem měsíce června a začátkem července děláme vyúčtování stravného a vzniklé přeplatky vracíme na účet, ze kterého přicházely.

Obědy pro žáky jsou vždy od 1.dne v měsíce září (pokud žák nebude docházet – prosíme telefonicky nebo emailem odhlásit.)

1. zájemci o platbu inkasem u České spořitelny:

stravné na měsíc září (zaplacené na účet KB) bude použito jako záloha pro ČS -

u inkasních plateb se stravné strhává zpětně .

Během měsíce září nahlásí žáci prvních ročníků hospodářce ŠJ, kdo bude platit obědy   ze sporožirových účtů  u  České spořitelny. Obdrží tiskopis na inkasní platbu (každý žák dostane číslo variabilního symbolu), který vyplní a vyřídí ve spořitelně.  Tento tiskopis, opatřený razítkem spořitelny, nutno vrátit do ŠJ.

Při zadávání internetovým bankovnictvím – vytisknout místo tiskopisu.

Stravné placené sporožirem se platí zpětně každého 14. v měsíci. V tuto dobu je třeba

mít na účtu dostatečné krytí, aby mohla být platba provedena. Zavedené sporožiro

platí po celou dobu školní docházky.

Č.účtu : 100247721/0800,

VS : každý rok zadávána nová řada pro nastupující žáky

Zde je strhávaná částka za obědy, které nebyly odhlášeny.

Roční vyúčtování je 14/7.

B) zájemci o platbu  z bankovních  účtů  : zadají si trvalý příkaz na stálou  částku                                                                                                     .       (23dnů v měsíci x sazba jednoho oběda). Č. účtu : 6589500207/0100,

VS   =  rodné číslo dítěte a splatnost vždy k 20. každého měsíce na příští měsíc.

Částka je dle věku dítěte.

Pokud na období prázdnin bude trvalý příkaz přerušen, je třeba jej obnovit s první

splátkou v měsíci srpnu – na září dalšího šk.roku – složenky již nebudou předávány.

C) platby složenkou nebo jednorázovým příkazem : č.účtu : 6589500207/0100,

VS : rodné číslo dítěte, platba vždy na měsíc dopředu – v srpnu na měsíc září.

Částka dle počtu dní v měsíci, kdy se bude student stravovat.

Složenky na platbu již nebudou předávány.

Čip bude možno zakoupit během září u hospodářky šk.jídelny za 130,-Kč (prosíme nosit hotovost přesně), do té doby si budou žáci vyzvedávat „žolíky“ pro vyzvednutí oběda /lze i při zapomenutí čipu/.

Čip používá žák po celou dobu školní docházky. V případě ztráty je třeba koupit nový.

Každý strávník se při výdeji oběda prokazuje přiložením čipu ke čtečce. Čip slouží i pro odhlašování a výběr jídel na objednávkovém počítači.

V naší školní jídelně podáváme dětem 3 druhy jídel, z toho dvě teplé a jedno zeleninové. Jedná se o několik druhů syrové zeleniny obměňované podle sortimentu na trhu,

doplněné  pomazánkou  a chlebem. K tomu patří ostatní součást oběda, tj. polévka,

nápoj, popř. moučník nebo ovoce. Výběr jídel se provádí  na objednávkovém počítači, který

je umístěn u vchodu do jídelny a  to týden kupředu. Dále je zde možné odhlašovat obědy

a to minimálně den kupředu.

Dále je možné odhlašovat obědy (minimálně 2 dni kupředu) a provádět výběr jídel

(minimálně týden kupředu) na internetu. Adresa:  objednavky.jidelna.cz. Před adresu

nedávejte www.   Je třeba znát  uživatelské jméno a heslo , které vám na požádání vytiskne  hospodářka ŠJ. (je předáváno při odkupu čipu)

Odhlášení oběda na stávající den – do 08.00hod.telefonicky nebo emailem.

Výše stravného :    Při stanovení ceny oběda  rozhoduje věk strávníka.  Do věkových skupin

jsou strávníci zařazováni  vždy na dobu školního roku, ve kterém dosahu-                           .                                 jí  příslušného věku.

Věkové skupiny jsou stanoveny takto :                                       ZÁLOHA :

I. stupeň         7-10 let                cena oběda      28,-  Kč             644,- Kč

II. stupeň        11-14 let                     „    „           30,-  Kč             690,- Kč

III. stupeň        15 a více let               „    „            32,-  Kč              736,- Kč

Věkem studenta se rozumí věk, kterého dosáhne v průběhu školního roku

(období školního roku se počítá od 1.9. do 31.8.)

Je nutné si uvědomit, že výdejní terminál nevydá oběd tomu, kdo nemá každého  1. v měsíci

připsanou platbu v počítači, což se stane za dva až tři dny po dni, kdy byla platba provedena.

Proto je třeba stravné zaplatit s patřičným předstihem. Tím se strávník vyvaruje problémům

s výdejem stravy.

Připomínky, náměty a dotazy k provozu u vedoucí ŠJ  pí. Klímové osobně, nebo telefonicky

na č.  272 91 75 56. Dotazy ohledně platby stravného pí. Musilová.

Vedoucí šk. jídelny  Zdenka Klímová

Hospodářka            Miloslava Musilová