149 00 - Praha 4
tel: 272 941 932
Home Předměty Sport Opatovští florbalisté jsou 1. v ČR
Předměty - Sport

Pro školní rok 2017/18 získali naši florbalisté zlaté medaile a pohár za 1. místo v republikovém finále AŠSK v Jindřichově Hradci.

Přes vítězství v základním kole, v pražském kole, kvalifikačním vítězství v Teplicích se kluci probojovali do závěrečného finálového turnaje.

V naší tříčlenné skupině kluci nejprve hráli s Třebíčí, která šla do vedení, ale náš důsledný tlak nakonec přinesl otočení výsledku v náš prospěch 2:1 (Levinský, Adam).

Ve druhém skupinovém zápase si zahrála celá lavička, protože soupeř ze Starého Města působil i trochu zastarale, žádné moderní prvky u něj nebyly a pro nás hlavní jádro šetřilo síly na další zápas. A vítězství 4:1 bylo pro soupeře lichotivé (Krátký, Levinský, Větrovský 2x, Weigner).

Pak přišel semifinálový zápas s domácím Jindřichovým Hradcem, podporovaný desítkami domácích fanoušků. Dostali jsme první gól, ale pak se projevila naše soudržnost a po vítězství 3:1 (Levinský, Adam, Maxa) se mohlo jít spát s tím, že nás čeká ve finále sebevědomá a herně skvělá Mladá Boleslav.

Kdo z koho, kdo bude lepší v taktickém pojetí a efektivitě? Naši kluci dodrželi skvěle všechny pokyny, Jakub Adam ve 3. minutě po rychlé rozehrávce dává gól, ve druhé třetině se soupeř snaží kousat, ale kluci dál bezchybně šlapou, Patrik Zítka několikrát ukázal, proč byl vyhlášen nejlepším brankářem, a Dan Maxa dává na 2:0 krásnou střelou z otočky. A co poslední třetina? Soupeř nevěděl, jak překonat naši tvrz a první místo v republice školních družstev je na Opatově.

Byla to skvěle dotažená cesta s klukama, kteří již před 8 lety ukazovali, že je v nich skvělý herní potenciál.