Konstantinova 1500
149 00 - Praha 4
tel: 272 941 932
Home Předměty Sport Zprávy z lyžáku J, K
Předměty - Sport

23. 2. 2017

Jestli si ten (nebo ta?) nahoře myslí, že my tady máme žábry, tak teda nemáme! Ráno nás opět budilo bubnování deště na plechovou střechu.

 

Nebereme v potaz předpovědi a jdeme závodit. Dopoledne jsme se potýkali s nástrahami slalomu na Pařezu. Velmi zdatně jej zvládli všichni - i začátečníci. Odpoledne jsme poměřili síly v běhu na lyžích. Přes dostatečnou šířku tratě zde občas vznikaly zajímavé propletence při předjíždění. Doběhli (nebo došli) všichni.

Večer nás čeká balení a vyhlášení výsledků obou závodů. Zítra dopoledne se s Roxanou a Studenovem loučíme a odjíždíme. Prý tu bude sněžit ...

22. 2. 2017

Opět vás zdraví holky a kluci do nepohody. Ale nebojte, nepohoda se týká jen počasí. V duši máme slunce.

Včera večer jsme se poučili, jak podle kanadské jízdní policie přežít v drsné přírodě, jak připravit běžky pro středeční výlet (ha, ha!), pak se pár lidí oddalo zpěvu. Ráno jsme navštívili Rokytnici, zjišťovali různé zajímavosti o městě a doplnili zásoby pochutin. Odpoledne NEBYL plánovaný běžkařský výlet, místo toho jsme si užili deštivé sjezdování. A sušíme a sušíme ...

21. 2. 2017

V noci prší, ráno prší. Počkat, neučili nás, že zimní monzun je suchý a mrazivý? Aha, to není monzun - a asi není ani zima.

Počasím jsme se nenechali rozhodit, sjezdovali jsme dopoledne i odpoledne. Všichni (i začátečníci) jsme dnes okusili velkou studenovskou sjezdovku. Naše odhodlání nenechat si deštěm zkazit lyžovačku bylo odměněno asi třemi minutami, na které vykouklo sluníčko. Snad se nám do rána podaří vše usušit. Předpověď počasí na zítřek nás nezajímá, na dnešek byla stejná.

 

20. 2. 2017

Dopoledne jsme se po vydatné snídani vypravili na sjezdovky. Tři družstva (Vykřičníky, Otazníky a Tečky) záhy zmizela v mlze na velké studenovské sjezdovce.

Družstva Čárek a Pomlček zatím pilovala na sjezdovce Pařez základní lyžařské dovednosti, jízdu v přívratu, zatáčení a průpravu ke carvingovému oblouku. Sníh je měkký, ale zatím drží a je ho dost.

Po obědě jsme změnili výzbroj i výstroj a u kapličky trénovali klasický styl a bruslení na běžkách. Po tréninku a hrátkách už jsme zase zpátky na Roxaně, všichni zdraví a těšíme se na večerní vzdělávání a zábavu.

19. 2. 2017

Dnes jen stručně: Z Prahy jsme odjeli podle plánu, na benzínce u Jičína jsme neztratili žádného účastníka, v Rokytnici nad Jizerou na nevábném parkovišti přeložili všechen materiál do dodávky s vlekem a skoro včas došli na Roxanu.

Po obědě jsme ještě stihli půldruhé hodinky lyžovačky na mírném svahu Pařez, večer pak informační nápor (pravidla kurzu, bezpečnost na sjezdovkách,...). Suma sumárum: Jsme na horách, je tu fůra sněhu, jsme rozřazeni do družstev, jsme zdraví (ťuk ťuk na dřevo) a těšíme se na zítřejší dopolední sjezdovky a odpolední běžecký výcvik. Obrázky nejsou, nebyl čas fotit (budou zítra, slibujeme).

FOTOGALERIE ZDE

Z Roxany zdraví J a K

 
Hledej
TOPlist
Přihlášení pro autora