Vážení rodiče, milí studenti,
vzhledem k pokračující nouzové situaci v ČR nabízím psychologické poradenství online formou nebo i přímou osobní formou ve škole.

Všichni se dlouhodobě potýkáme s náročnou nouzovou situací, která přináší různé nové zkušenosti, prožitky a problémy u kohokoliv z nás. Děti a dospívající jsou těmi nejzranitelnějšími a proto je důležité o ně v současné době všestranně pečovat a pomáhat jim. Aktuálně je ještě obtížněji dostupná pomoc dětských klinických psychologů a psychologů ostatních, kteří jsou přeplněni a mají dlouhé objednací lhůty.

Proto Vám nabízím psychologickou pomoc na půdě školy, která může být pro Vás a Vaše děti snadno, rychle a bezplatně dostupná. Nebojte se na mně obrátit s jakýmkoliv problémem, který řešíte
nebo prožíváte. Pokud bude v mých silách, budu se snažit Vám pomoci, pokud ne, budu se snažit Vás nasměrovat a zprostředkovat na jinou odbornou pomoc. Neřešené problémy dopadají nejvíce právě na děti, proto je dobré je řešit rychle a dostupně.

Aktuálně časté psycho-sociální problémy u dětí i dospělých, se kterými můžu být nápomocná.

• Strach a obavy z nemoci a o blízké.
  • Dopady prodělaného onemocnění.
  • Úzkostné pocity a stavy z nepředvídatelného dění a vývoje.
  • Depresivní stavy.
  • Ztráta blízké osoby.
  • Frustrace a podrážděnost.
  • Problémy se spánkem a denním režimem.
  • Psychosomatické potíže.
  • Konflikty a hádky v rodinách.
  • Přetíženost rodičů a vyhoření.
  • Existenční nejistota.
  • Problémy s distanční výukou u dětí, nechuť, nezájem, ztráta motivace.
  • Ztráta motivace k učení.
  • Absence sociálních kontaktů.
  • Rizika a nebezpečí spojená s nadměrným užíváním sociálních sítí.
  • Výchovné problémy.
  • Zhoršení dlouhodobých onemocnění nebo postižení a poruch u dětí.

Máte-li tyto nebo i jiné problémy, které byste chtěli zkonzultovat, můžete se obrátit přímo na mne.

Mgr. Zuzana Nováková
školní psycholožka