GO
fotoGO

Z důvodů častých dotazů a nekompletních (protichůdných) informací v této věci ze strany nadřízených institucí upřesňujeme aktuální pokyny z KHS.

1. Karanténa je nařízena všem osobám třídního kolektivu s pozitivně testovanou osobou metodou PCR z této skupiny, a to v případě, kdy s ním byly v kontaktu dva dny před odběrem s pozitivním výsledkem testu nebo 2 dny před objevením příznaků onemocnění u pozitivně testované osoby.
    1. Takto nařízená karanténa trvá 5 dní a nelze ji ukončit dříve. “Den 0” je den posledního kontaktu s pozitivní osobou.
  2. Izolace je nařízena osobám pozitivně testovaných metodou RT - PCR.
    1. Trvá 5 dní a nelze ji ukončit dříve. “Den 0” je odběr pozitivního vzorku.
    2. Izolaci ukončuje praktický lékař, pokud dotyčný nevykazuje příznaky onemocnění. Pokud dále přetrvávají příznaky onemocnění, může být izolace ukončena až 2 dny po úplném odeznění projevů onemocnění.

Veškeré kontakty jsou předávány do "Centrálního dispečinku karantén", který řeší školní skupiny. Následně dispečink zasílá informační SMS s pokyny.

Vše výše uvedené vychází z informací "Oddělení hygieny dětí a mladistvých - JIH" Hygienické stanice HMP.

Stanislav Urbanec

zástupce ředitele školy