GO
fotoGO

V neděli se na Hamru v Záběhlicích uskutečnil již 3. beachvolejbalový turnaj GO. Na turnaj dorazilo 24 zkušených týmů, nechybělo několik věhlasných celků z minulých turnajů, a tak se nikdo nedivil, že má turnaj opět vynikající úroveň.
Na turnaji se objevilo několik matadorů z řad profesorského sboru.


Tým Růže v trní neboli manželský pár Zajíců statečně bojoval proti převážně trojčlenným týmům a obsadil nakonec 17. místo.
Věhlasný tým V.I.P. ve složení Stanislav Urbanec a Tereza Částková ještě v neděli dopoledne neznal porážku. S neskutečnou dominancí ovládl předchozí turnaje. Zkušení internacionálové tak v předturnajovém studiu po nezáživném rozboru smečů a podání Šimona Kubce předpověděli tomuto týmu další slavné vítězství.
Nakonec vše bylo úplně jinak, na turnaj tentokrát zavítala velmi silná konkurence. Mezi nejlepších osm postoupily opravdu ty nejsilnější mančafty. A právě tady V.I.P. našlo přemožitele, tým, který ostatní už začínali označovat za beachvolejbalové bohy, neporazitelné zázraky, nebo dokonce za mimozemské bytosti, byl poražen! V zápase o páté místo pak poznal hořkost porážky podruhé, když je zničily mrštné lasice (Šimon Kubec, Marek Wagner a Jirka Trouba Visinger) z týmu Větrníci, kterému nahrávalo nedělní počasí.
Do čtvrtfinále se probojoval také pivní tým s paní profesorkou Lucií Vegrovou v čele a s nějakým Honzou Volfem a Honzou Šálym v pozadí. A hned v prvním vyřazovacím zápase slavil úspěch, když po třísetové bitvě postoupil do semifinále. Tady ale skončila legrace, a tak sympaťáci z týmu Německej krutihub obsadili krásné, ale neoblíbené čtvrté místo. Při pohledu na Milky šlo ale zklamání stranou.
Do beachvolejbalového opatovského okruhu se více a více prodírá profesionalita a s ním i hraní ve dvojicích. Že to je ten pravý recept na úspěch už delší dobu ví duo ze 4.V - Adam Štys a Šárka Spáčilová (tým Poražený). Po 4. místě v červnu můžou nyní slavit stupně vítězů.
Na turnaji sice nebyla přítomna paní profesorka Klára Těšíková a asi o svém veleúspěchu ještě neví, ale právě ona byla v neděli 20.září nejvýraznějším zástupcem opatovského pedagogického sboru. Tým fanoušků její osoby Klára Těšíková Boys (Petr Hochman a Aleš Unger) nabral po hostování velezkušené volejbalistky Báry Baubínové neuvěřitelnou sílu a s přehledem níčil týmy až do finále.
Tady se jim ale postavil tým, který by hledal konkurenci asi celé věky a stejně by ji nenašel. Dvojice závoďáků Markéta Bendíková a David Pazdírek (tým Budem to hrát na pravidla) ovládla celý turnaj a nenašla přemožitele ani ve finále, v úžasném zápase, který by si prostě ten TV přenos zasloužil. Tak snad příště.
Mimochodem boje o 1.- 8. místo se nově hrály podle oficiálních beachvolejbalových pravidel a my organizátoři to hodnotíme jako změnu pozitivní. Mnohé z nás nadchla hra „kapličkou“, a tak není divu, že se ráno probouzíme se spojenými pěstmi před obličejem.

 

FOTOGRAFIE ZDE:

 

 

Děkujeme všem za účast, předváděli jste skvělé výkony. I díky vám se obešel turnaj bez větších komplikací.

 

Těšíme se na vás příště, beachvolejbalu a senátnímu sportování ZDAR!

 

senát