GO
fotoGO
Milí nadšenci divadla, jste naposledy v letošním roce zváni na  představení.

L.Bursíková

 

 


 

Nižší gymnázium kromě 3.K Nižší gymnázium jen pro 3.K

V+W REVUE – Jiří Janků, Petr Svojtka 

Hudební revue, připomínající slavnou éru Osvobozeného divadla a předválečnou spolupráci jeho dvou legendárních protagonistů Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

V roce 2015 uplyne 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací, Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Protože dnešní Městská divadla pražská sídlí ve stejných prostorách jako někdejší Osvobozené divadlo, rozhodli se připravit hudební komedii, ve které se pokusí zmapovat předválečnou spolupráci této legendární dvojice. To vše se odehraje formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V+W tolik vlastní. Těšit se můžete na specifický inteligentní humor, řadu písní Jaroslava Ježka ve zcela nových aranžích a chybět nebudou ani taneční výstupy, které ke každé revui neodmyslitelně patří.  

Hrají: Veronika GajerováBarbora JanatkováVeronika JankůLucie PernetováVeronika SvojtkováHanuš BorVasil FridrichPavel JuřicaZbigniew KalinaRadim Kalvoda, Roman Říčař

Režie: Petr Svojtka

Kdy: v pondělí dne 16. 04. 2018 od 19:00 hodin
Délka představení: 2:35 hod. 
Kde: DIVADLO ABC,
Sraz: 18:00 hod.

Příjemný kulturní zážitek přeje                                     

Bílý tesák - Jack London / Jakub Vašíček / Tomáš Jarkovský

Inscenace na motivy slavného dobrodružného románu Jacka Londona. Příběh psa, jemuž koluje v žilách vlčí krev.

Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte v dospělého psa Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, musí se ale naučit podřizovat lidem a vyjít s ostatními psy. Nedokáže se jen tak začlenit do smečky psů ani lidí, není přijímán a sám obtížně přijímá. Jeho jinakost ho předurčuje být buď tím prvním mezi všemi, nebo posledním. Během svého dospívání se setkává s násilím a nenávistí, ale také s laskavostí, ba dokonce i s láskou. Co se nakonec nejsilněji otiskne v jeho duši? Podaří se mu najít klid?

Režie: Jakub Vašíček

Dramaturgie: Tomáš Jarkovský

Výprava: Antonín Šilar

Kostýmy: Tereza Venclová

Hrají: Dominik Linka, Luděk Smadiš, Milan Hajn, Milan Žďárský, Jiří Vyšohlíd, Jan Popela

Představení uvádí Divadlo v Dlouhé v rámci 20. ročníku festivalu Dítě v Dlouhé

Kdy: ve čtvrtek dne 19. 04. 2018 od 19:00 hodin
Délka představení: 1h 
Kde: DIVADLO V DLOUHÉ, Dlouhá 39
Sraz: 18:00

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků