GO
fotoGO

Kdy: v pátek 10. března, 8:30 – 13:30

Kde: Fakulta elektrotechnická ČVUT, budova E, Karlovo náměstí 13, Praha 2

V pátek 10. března 2023 přivítáme na FEL ČVUT středoškoláky a středoškolačky, kteří se chtějí v našich laboratořích seznámit s výzkumem a souvisejícími technologiemi v oblasti umělé inteligence. To vše v doprovodu našich špičkových odborníků a vysokoškolských studentů a studentek.

Na co se těšit?

V úvodní prezentaci vás do AI trendů uvede prof. Jiří Matas. Nejcitovanější český informatik je vedoucí předního evropského pracoviště v oblasti počítačového vidění, které řeší, jak bude vypadat budoucnost autonomního řízení automobilů.

V laboratoři výpočetní robotiky prof. Jana Faigla vám schopnosti autonomního chování předvedou roboti v čele s „robopsem“ SPOT od Boston Dynamics.

Do hravých nástrojů stylizace videa a jejich algoritmů vás na katedře počítačové grafiky a interakce zasvětí prof. Daniel Sýkora spolu se svými doktorandy.

S robotem na automatické ovládání mobilních telefonů se pak seznámíte na katedře počítačů pod vedením doc. Miroslava Bureše a jeho kolegů.

Následně si na katedře řídicí techniky pod dohledem dr. Jiřího Zemánka zkusíte něco vlastnoručně vyrobit. Kybernetik a „vědecký kutil“ Jiří Zemánek se inspiruje výukovými kurzy na MIT a na Harvardu a učí svoje studenty a studentky používat softwarové a hardwarové nástroje k tvorbě programovatelných projektů pomocí digitální výroby.

Součástí akce bude oběd! A také diskuse s vyučujícími i studujícími na FEL ČVUT, během které se můžete zeptat na cokoliv, co vás zajímá ohledně studia programů Kybernetika a robotika, Otevřená informatika a Softwarové inženýrství a technologie. Program je určen pro individuální uchazeče a uchazečky o studium těchto programů.

Na akci se lze registrovat zde: https://www.eventbrite.co.uk/e/stan-se-na-den-expertem-ci-expertkou-na-umelou-inteligenci-tickets-559482034827

Těšíme se na vás!

Za PR oddělení FEL ČVUT

Šárka Loukotová Novotná