GO
fotoGO

Úžasné 3. místo z 386 týmů z celé ČR  získal náš tým kvarty B "Kdo maže, ten jede" ve složení Jakub Škaloud, Minh Duc Pham a David Košata. Moc gratulujeme k bronzovému umístění!

Na krásném 5. místě se umístil tým kvarty A "GO Áčko" ve složení Jakub Korec, Petr Pliska, Kryštof Břeský.

Velkou pochvalu si zaslouží tým sekundy U "U-čáci" ve složení Jan Motlík, Miloš Routa a Veronika Košatová, který  v kategorii prim a sekund obsadil 5. místo ze 145 týmů v počtu vyřešených příkladů a i v celkovém pořadí soutěže předběhl svými znalostmi soutěžící vyšších ročníků. 

A o co vlastně v matematické soutěži MaSo jde?

Tři žáci prim až kvart nebo 6. – 9. tříd ze stejné školy si vytvoří tým. Domluví se, jak spolu budou online komunikovat, založí si tedy týmovou videokonferenci a přihlásí se do herního rozhraní.  Jen vysvětlení pravidel a odpovědi na dotazy na počátečním live streamu trvá přes hodinu. Po dobu 90 minut řeší tým společně matematické příklady a strategickou hru. Za každý správně vypočítaný matematický příklad získá příklad nový a indicie do strategické hry. Tou letošní hrou bylo prozkoumání ložisek a těžba ropy na určitém území.

Přestože se letošní 27. ročník matematické soutěže MaSo pořádané 12. 11. 2020 nadšenci z Matematicko-fyzikální fakulty UK konal v nestandardních podmínkách, věříme, že si ho soutěžící našich týmů užili. Děkujeme všem našim 10 týmům za nadšení pro matematiku a reprezentaci naší školy.

Vaši matematici

 

MaSo 2020 3.místo