2016_pangea

2 zlaté medaile, 1 stříbrná medaile a třikrát titul absolutního vítěze ve své kategorii pro LUKÁŠE KOMÍNA a DAVIDA KOŠATU ve finále ČR matematické soutěže Pangea

17. 6. 2021 proběhlo v Nové budově Národního muzea ve Velkém kongresovém sále odložené finále ČR 2020 v matematické soutěži Pangea. Do finále postoupilo celkem 5 žáků našeho gymnázia. LUKÁŠ KOMÍN a DAVID KOŠATA měli svůj úspěšný den, který zakončili zlatými medailemi a poháry pro absolutního vítěze ve velké konkurenci víceletých gymnázií a ZŠ. David dokonce získal plný počet možných bodů.

Na 20 matematických úloh měli soutěžící hodinu. Do odloženého finále byly ještě navíc přidány 3 úlohy. Čas potřebný k vyhodnocení soutěže vyplnili organizátoři odpolední besedou s Vladimírem Remkem a Vladimírem Kořenem.

18. 6. 2021 proběhlo v Nové budově Národního muzea ve Velkém kongresovém sále finále ČR 2021 v matematické soutěži Pangea. Do finále postoupilo celkem 14 žáků našeho gymnázia. LUKÁŠ KOMÍN získal stříbrnou medaili ve své kategorii a titul absolutního vítěze. I ostatní finalisté úspěšně bojovali ve velké konkurenci soutěžících.

Tentokrát odpolední program představovala beseda s reportérem ČT Martinem Řezníčkem a předsedkyní AV Prof. RNDr. Evou Zažímalovou, CSC. a za JČMF Doc. RNDr. Alenou Šolcovou, Ph.D.

Všechny podrobnější informace najdete na https://www.pangeasoutez.cz/

Děkujeme všem finalistům za skvělou reprezentaci školy a přejeme pohodové prázdniny podle představ … vaši matematici

Diplomy:

pangea2020-2021