GO
fotoGO

prázdná soutěžní místnostStudenti Albert Palatka, Tomáš Brož (8. H) a Tomáš Kuzma (8. G) se 25. 11. na Gymnáziu prof. Jana Patočky účastnili odloženého finále mezinárodní Dějepisné soutěže studentů gymnázií, kterou pravidelně pořádá organizátor a učitel Miroslav Stulák z chebského gymnázia.
Už krajské kolo v loňském školním roce proběhlo on-line formou, o to více se mnozí aktéři těšili na velkolepé finále v Chebu. Ale nejen studenti historie vědí, že pandemie si v lidských dějinách s osudy nemilosrdně pohrává. Tak tedy on-line bylo nakonec i finální klání mladých historiků.

V konkurenci 75 gymnázií z ČR a SR obsadili naši borci s 207 body pěkné 16. místo. Poradili si s náročností otázek z evropských dějin 1. poloviny 20. století, šíří záběru od politiky přes kulturu, sport, vědu a techniku, krátkým časovým limitem na odpovědi i technickými překážkami.

Moje dík jim patří nejen za slušný výsledek, ale i za chuť a odhodlání věnovat právě v oktávě čas na přípravu, bez níž to v této prestižní soutěži prostě nejde.

Markéta Rulfová

29. ročník dějepisné olympiády