GO
fotoGO

Nejúspěšnějšími soutěžícími a tedy i finalisty ČR jsou Jakub Kolář, Jakub Linek, Ondřej Bohatý, Tomáš Hrubča, Matěj Bednář a David Šperk. Jakub Kolář postupuje z 1. místa v kraji a 4. místa v ČR, Jakub Linek se umístil na 4. místě v Praze a 7. místě v ČR. Ondřej Bohatý obsadil 6. místo v Praze a 11. místo v ČR. Tomáš Hrubča byl 7. v Praze a 15. v ČR, Matěj Bednář 8. v Praze a 17. v ČR a David Šperk 23. v Praze a 45. v ČR.

Každoročně se všichni žáci nižšího gymnázia zapojují do matematické soutěže Pangea. Letos jsme poprvé vyzkoušeli online verzi na našich nových školních tabletech. Žáci řeší reálné matematické příklady ze života. Pro letošní školní rok byla zvolena témata Kinematografie a Sport. Do finálového kola postupuje v každé kategorii 50 nejlepších z celé ČR. Finále proběhne 14. 6. 2024 v Nové budově Národního muzea.

Všem finalistům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v celorepublikovém kole.

Vaši matematici