GO
fotoGO

 

Do finále středních škol ve florbalu se mohly probojovat jen dva týmy. Český florbalový turnaj středních škol postupovými koly - z celkových 339 školních týmů – vyvrcholil v neděli 17.4.2016 v O2 Aréně. A naši kluci se přes všechny soupeře bez ztráty bodu až sem dostali. Nejprve na ně ale ještě čekal  velmi kvalitní semifinálový soupeř z Wichterlova gymnázia Ostrava. Naši kluci se ničeho nezalekli a s hlasitou podporou mnoha příznivců Ostravu převálcovali 5:1. Tím se kvalifikovali do O2 Arény, kde byl florbalový svátek v podobě superfinále. A naši kluci se na hrací ploše utkali o první místo se SPŠ Tábor.

Náš úvodní tlak byl korunován brankou, jenže soupeřův nejlepší hráč nám vstřelil dva identické góly ze stejného místa při přímém úderu. Kluci byli častěji na míčku, častěji na útočné polovině, častěji stříleli, ale góly jednoduše střílel soupeř až do stavu 1:4. Pak začalo či pokračovalo skvělé drama, kluci začali stahovat náskok soupeře, až se jim podařilo 5 minut před koncem vyrovnat. Bohužel následné naše oslabení a další jednoduchý gól soupeře ukončil nádherné, ale hořce smutné finále při výsledku 4:6.

Je to však stříbrná salátová mísa a stříbrné medaile, tedy největší florbalový úspěch v historii Gymnázia Opatov.

Kluci, kteří se podíleli na tomto mimořádném úspěchu:

Daniel Maxa, Jan Větrovský, Jakub Levinský, Ondřej Krátký, Tomáš Lapáček, František Kosař, Jakub Adam, Jakub Špalek,  Štěpán Jabůrek, Kryštof Nedvídek, Matyáš Sládek, Petr Marat, Patrik Zítka a Matěj Beneš.

Děkuji všem divákům a podporovatelům tohoto školního výběru.

info a článek i na webu Českého florbalu.

M. Knedlík