GO
fotoGO

Českým florbalovým svazem organizovaný mládežnický turnaj pro kvinty a sexty středních škol s vyvrcholením v pražské O2 aréně měl dnes na pořadu finálové zápasy, ze kterých vítěz postupuje do eliminace Západní divize ČR.

Naši kluci mají v této kategorii kvalitní družstvo, které má jen drobnou nevýhodu a to výškový průměr. Ale zato mají opatovské srdíčko a to rozhodně bylo znát.

První cíl byl jednoduchý, porazit ve skupině dvě školy a být první v této části, tedy to bylo celkem lehké:

Proti SSŠP  Smíchov 3:0 (Maxa, Levinský, Krátký)

Proti SPŠ Ječná  5:1 (Větrovský 2, Adam, Maxa, Špalek).

A pak přišlo velké finále, které bylo ozdobou tohoto turnaje. Soupeř z Gymnázia Špitálská má  takticky zralé a herně či střelecky výborné hráče, kteří dokážou vytvořit mnoho příležitostí a umí. Takže naše v průměru nižší hráče čekalo těžké utkání, kdy\ soupeř začal lépe a ve 2:38 dal prudkou střelou k tyči gól. Možná je to trochu ukolíbalo a nás naopak dostalo do ještě vyšších obrátek a podařilo se v 6:33 Honzo Větrovským vyrovnat. Pak se stále více prosazovala naše pevná obrana, soustředěný výkon tlumil soupeřovy výpady a Franta Kosař se štěstím dal v 6:35 na 2:1. Nebyl to vůbec jednoduchý závěr zápasu, kluci ze sebe ždímali poslední síly, ale Honza Větrovský stále běhal s větrem v zádech a v 8:30 dal na 3:1. A když mu mnoho míčků vybojoval a předložil Jakub Levinský, Když Ondřej Krátký svoji agresivně důraznou hrou dostával soupeře do úzkých, když mozek mužstva Dan Maxa vždy udělal to, co bylo v tu chvíli nejlepší, když Franta Kosař a Jakub Adam jistě čistili prostor před naší brankou, a když v ní kvalitní práci odvedl Patrik Zítka, a když soupeř snížil ve 11:44 na 3:2, tak po dalších 16 sekundách kluci dosáhli skvělého úspěchu a vyhráli Prahu a postoupili dále.

Patrik Zítka, Matěj Beneš
Daniel Maxa, Jan Větrovský, Jakub Levinský, František Kosař, Jakub Adam, Ondřej Krátký, Matyáš Sládek, Petr Marat, Kryštof Nedvídek a nemocný Tomáš Lapáček.

M. Knedlík