GO
fotoGO

Úžasný úspěch našeho týmu v mezinárodní matematické soutěži Náboj.

Náš tým ve složení Anna Suchánková 8.C, Filip Bialas 7.E, Robert Černý 7.F, Jan Hečko 8.C, Petr Jaroschy 8.C vypočítal ve velké konkurenci 128 týmů v kategorii Senior nejvíc příkladů v celé České republice. Dokonce i v konkurenci slovenských a německých týmů byl nejúspěšnější.

 

V pátek 15. 4. v Kongresovém centru na Vyšehradě, s kouzelným výhledem na dominanty Prahy, proběhlo velké matematické klání. V současné chvíli počítaly další týmy v Opavě, v Bratislavě, v Košicích a také v Polsku, v Maďarsku a v Německu.

Celá soutěž trvala 120 minut, během nichž se týmy snažily vyřešit co nejvíce úloh.

V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí.

Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu.

 

Náš tým Juniorů ve složení Jakub Suchánek 6.L, Jan Janoušek 6.L, Patrik Novotný 6.L, Jakub Zeman 6.M a František Kosař 5. U  bojoval také velmi úspěšně. V konkurenci 133 týmů obsadili krásné 14. místo.

Kdo by chtěl získat o soutěži více informací, ať už o pořadí týmů nebo o jednotlivých úlohách, vše najde na https://math.naboj.org/.

GRATULUJEME a DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI NAŠEHO GYMNÁZIA