GO
fotoGO

Tomáš Routa, student primy D, dosáhl úžasného úspěchu v matematické soutěži Pangea. Ve velké konkurenci 7342 žáků 6. tříd a studentů prim nižších gymnázií z celé České republiky se propočítal ke stříbrné medaili. Pochvalu si zaslouží i dalších 14 finálových účastníků z naší školy.

 

Celorepublikového finále se zúčastnili Tomáš Routa, Jan Laifr, Filip Mádl, Sándor Daniel Forczek, Matěj Volkmer, Tetyana Freyishin, Tadeáš Rulf, Patrick Smutný, Tomáš Kovářík, Petr Janas, Martina Moravcová, Ondřej Kupsa, Kristýna Eislerová a Ondřej Petrach. Finálové kolo proběhlo v pátek 5. 5. 2017 v kongresovém sáleNové budovy Národního muzea. Úkolem každého finalisty bylo za hodinu čistého času vypočítat co nejvíce z 25 zadaných příkladů. Soutěžilo se v pěti kategoriích podle ročníků. Poté se všichni finalisté posilnili výborným obědem, zajištěným pořadatelem.

Závěrečná ceremonie se nesla ve slavnostním duchu. Soutěžícím předávali ceny Dana Morávková a neurochirurg profesor Vladimír Beneš. Zlatí finalisti vyhráli tablet, stříbrní finalisti získali čtečku a bronzoví finalisté si odnesli digitální fotoaparát. 

Mezinárodní matematická soutěž Pangea vznikla v roce 2007 vNěmecku. Pangea je z Německa rozšířena do 22 zemí. V České republice se Pangea nachází ve věstníku soutěží nabízených školám Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Další informace najdete na http://www.pangeasoutez.cz/ Moc děkujeme všem finalistům za reprezentaci školy a gratulujeme Tomášovi k vynikajícímu stříbrnému úspěchu!!!  

Vaši matematici

FOTOGALERIE ZDE:

https://goo.gl/photos/yPkSvtSqwwkDSGM7A