GO
fotoGO

 

Počátkem dubna se již tradičně vypravili matematici Gymnázia Opatov na ZŠ Na Planině soutěžit v obvodním kole matematické olympiády kategorií Z6, 7 a 8.

Účast z naší školy byla vpravdě masová, na sraz na Budějovické dorazilo bezmála čtyřicet úspěšných řešitelů úloh školního kola. Na Planině na ně po rozdělení do tříd čekaly tři zajímavé úlohy. Většina soutěžících se s nimi vypořádala úspěšně, jen někdy nebyl postup řešení podle hodnotitelů popsán dostatečně přesně.

V kategorii Z6 chyběl Denisi Mazurovi a Tomáši Routovi jediný bod k prvnímu místu. Dalšími úspěšnými řešiteli v této kategorii byli Tobiáš Balaš, Adéla Petrachová, Michaela Rubešová, Jana Krůtová, Vít Benák.

V kategorii Z7 se mezi úspěšné řešitele zařadili Tetyana Freyishyn, Adéla Štěpánková, Petr Drobílek, Lenka Sůvová, Matěj Volkmer, Ondřej Petrtýl, Tadeáš Rulf, Adam Schejbal, Ondřej Vašátko, Yvona Matějková, Martin Švanda, Vojta Vacek.

A nejlepší na závěr: Kategorii Z8 opanovali naši reprezentanti. Na prvním místě společně skončili s plným počtem bodů Tomáš Kuzma, Martina Moravcová a Hynek Šlouf. Dalšími úspěšnými řešiteli se stali Ondřej Kuča, Martin Šimša, Marko Matoničkin, Lea Boschat, Petra Kaňková, Antonín Muller, Daniela Stachová.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Petr Zajíc