Všechny články
Lyžařský kurz GéHá Tauplitz
- Podrobnosti
- Napsal Mgr. Lubor Hála
- Zveřejněno: 1. duben 2019
Pátek 5. 4. 2019
9:00 Tauplitz nám ukázal svou odvrácenou stranu. Tedy vlastně skryl do mlhy. Poslední lyžování rozhodně nepatří mezi příjemné zážitky. Některá družstva dokonce volila přestávku na štrůdl a horkou čokoládu.
12:30 Po obědě nás čeká nakládání bagáže, cesta mokrým sněhem k autobusu, další nakládání a pak dlouhá cesta domů.
Čtvrtek 4. 4. 2019
9:00 silný vítr a zatažená obloha. Sjezdovky jsou hodně tvrdé a zhoršila se viditelnost. Celá západní část areálu je mimo provoz. Nám to moc nevadí, stejně jsme na sjezdovkách téměř sami.
14:00 Během poledniho klidu se značně oteplilo. Na sjezdovkách je rozměklý sníh. Naštěstí máme areál sami pro sebe, nedělají se boule. Dá se dobře nacvičovat.
16:35 Poslední šance vytáhnout běžky.
Středa 3. 4. 2019
9:00 Dnes jsme měli prodloužený dopolední výcvik. Odpoledne bude odpočinkové bez lyžování. Slunko se schovalo za mraky a na vršcích hodně foukalo. Difúzní světlo trochu ztežovalo orientaci v oblouku. Hodně jsme se zabývali vedením lyže po hraně, zatížením vnitřní a vnější lyže a posunutím těžiště do ideální polohy.
Úterý 2. 4. 2019
8:00 Veliký výběr u snídaně. Zatím to vypadá, že na kuchyni máme opravdu štěstí.
9:00 Dopolední výcvik. Pokračujeme ve zdokonalování našich lyžařsko-snowboardových dovedností.
14:00 Odpolední výcvik v krásném jarním počasí. Některá družstva se stihla občerstvit na prosluněné terase.
16:30 Stopa dnes byla trochu mekčí, ale i tak se běžkaři příjemně sklouzli.
Pondělí 1. 4. 2019
12:05 Bezpečně jsme přijeli na parkoviště v 1600mnm. Skútr nám odváží batohy a my si dáváme zdravotní procházku na horském vzduchu.
14:00 Odpolední výcvik. Navzdory nevlídné předpovědi je pěkně. Jarní slunko se do nás opírá. My se opíráme do hran.
16:35 Dobrovolníci vyráží do upravených běžkových stop.


Žádost o uvolnění - nezletilý



