lihivi lihivi I přes nepříznivou situaci, která sužuje svět poslední měsíce, se vydaly třídy S, R a X na svou poslední školní akci na Gymnáziu Opatov, na kurz Lihivy.

Do dějiště akce, sportovního střediska ve Zbraslavicích, se všichni vydali vlakem, se zastávkou v Kutné Hoře.

Sobotní program probíhal v nedaleké vesnici Malešov. Právě v Malešově a jeho přilehlém okolí se studenti vydali po stopách husitských válek. Dokonce byl i čas se podívat na středověkou slavnost, která se konala na místní tvrzi.

V neděli následoval návrat do Kutné Hory, kde v dopoledním programu nesměla chybět komentovaná prohlídka města, kde se snad každý něco přiučil, protože Kutná Hora je doslova rodiště slavných osobností. Po obědě a odpočinku se žactvo rozdělilo na dvě části. Jedna se vydala na průzkum místních dolů, které sloužily pro těžbu stříbrné rudy, skupina druhá zase zavítala do městské galerie, v níž probíhaly hned tři výstavy.

Přišlo pondělí a s ním i poslední den, který ještě studenti strávili “v terénu”. Prohlídku chrámu sv. Barbory i královské mincovny si jistě všichni ohromně užili i díky skvělým výkonům tamních průvodců, kteří byli nejlepšími ve svém oboru.

Celou akci doprovázelo i příjemné, slunečné počasí, už jen to je předpokladem povedené akce. K dokonalosti vše vyšperkovaly večerní táboráky, kde se zpívalo, opékaly se buřty a celá společnost se bavila, ostatně jako po celou dobu tohoto krásného kurzu.

Václav Rác, 8. S

FOTKY: