GO
fotoGO

Informace o návratu žáků k prezenční výuce od 3. 5. 2021

V příloze naleznete rozpis prezenční a distanční výuky a podmínky prezenční výuky na Gymnáziu Opatov od 3. 5. 2021 do odvolání

Příloha: Informace o návratu žáků k 3.5.2021.pdf

organizace

Podmínky osobní přítomnosti žáků ve škole

• žáci bez projevů nemoci covid – 19
  • žáci s negativním výsledkem testu na nemoc covid – 19
  • nošení ochrany úst a nosu dle aktuálního opatření MZd (nyní minimálně chirurgická rouška) ve všech prostorách školy

Testování v prostorách školy

• Testovací místa: modrá a zelená jídelna
  • Testovací sady: neinvazivní antigenní testy Singclean https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4 – instruktážní video MŠMT – nutné shlédnout!
  • Frekvence testování:          2 x týdně (po a čt)
  • Výjimky z testování:

Žáci, kteří předloží potvrzení o:

1. prodělání onemocnění covid – 19 (ne starší 90 dní od pozitivního testu)
    2. provedení antigenního nebo PCR testu (ne starší 48 hodin)

Organizace v den testování

Před budovou školy se žáci neshlukují a přímo vstupují ve stanovený čas přes hlavní vchod do prostorů jídelen - viz rozpis. V prostoru jídelny provedou po instruktáži a pod dohledem pedagogických pracovníků samoodběr prostřednictvím testovací sady a vyčkají na místě na výsledek testu. Při negativním výsledku mohou pokračovat do šaten a následně se účastnit výuky. Při pozitivním výsledku testu je žák odveden do izolační místnosti a zde vyčká na příchod zákonného zástupce*. Veškeré výsledky testů se předávají do evidencí MZd.

*V případě, že má žák souhlas k samostatnému odchodu od zákonného zástupce, je poučen a může odejít do domácí izolace. (Pouze pěší způsob - bez použití MHD).

Další opatření

• Pravidelná dezinfekce rukou a prostor školy
  • Zvýšená frekvence větrání
  • Zachování homogenity skupin
  • Zákaz zpěvu
  • Sportovní činnost jen ve venkovním prostředí (bez povinnosti nošení ochrany nosu a úst)

Školní jídelna

Stravování ve školní jídelně je uskutečňováno za dodržení zvýšených hygienických standardů a za již výše uvedených podmínek.

Kompletní pdf soubor zde