GO
fotoGO

Vážení studenti, chtěli bychom Vás informovat o programátorské soutěži Kasiopea, kterou organizují studenti informatiky z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Letos proběhne už 7. ročník této soutěže, které se každým rokem účastní stovky nadaných středoškoláků a žáků základních škol ze všech koutů republiky.

Soutěž má dvě kola. Domácí kolo začne v sobotu 20. listopadu 2021 a potrvá do neděle 5. prosince 2021. Celé proběhne online a bude možné se do něj zapojit kdykoli v daném termínu. Nejúspěšnější soutěžící postoupí do finále, které se bude konat začátkem příštího roku.

Úlohy v domácím kole jsou určeny začátečníkům a pomáhají rozvíjet jejich programátorské dovednosti. Máme ale i úlohy složitější, kde si na své přijdou i zkušenější studenti. Více informací a příklady úloh z minulých let naleznete na kasiopea.matfyz.cz.

Na našem webu najdete kromě soutěžních úloh i tutorialy a výukové texty, které mají za cíl studentům pomoci překonat počáteční nezdary v programování a představit některé základní přístupy a techniky.

Kromě toho nabízíme vyučujícím možnost vyřešit se svými studenty první dvě soutěžní úlohy přímo během vyučovacích hodin. Studenti si tak mohou procvičit základy vyučovaného programovacího jazyka, vyzkoušet si soutěžní prostředí, překonat počáteční technické problémy, a tak získat motivaci k dalšímu samostatnému řešení.

Pokud byste chtěli využít této možnosti, rádi Vám s předstihem zašleme zadání prvních dvou úloh. Stačí, když nám dáte vědět na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

kasiopea

S přáním hezkého dne