GO
fotoGO

Vážení studenti, chtěli bychom Vás informovat o programátorské soutěži Kasiopea, kterou organizují studenti informatiky z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Letos proběhne už 8. ročník této soutěže, které se každým rokem účastní stovky nadaných středoškoláků a žáků základních škol ze všech koutů republiky.

Soutěž má dvě kola. Domácí kolo začne v sobotu 19. listopadu 2022 a potrvá do neděle 4. prosince 2022. Celé proběhne online a bude možné se do něj zapojit kdykoli v daném termínu. Nejúspěšnější soutěžící postoupí do finále, které se bude konat začátkem příštího roku.

Úlohy v domácím kole jsou určeny začátečníkům a pomáhají rozvíjet jejich programátorské dovednosti. Máme ale i úlohy složitější, kde si na své přijdou i zkušenější studenti. Více informací a příklady úloh z minulých let naleznete na kasiopea.matfyz.cz.

Na našem webu najdete kromě soutěžních úloh i tutoriály a výukové texty, které mají za cíl studentům pomoci překonat počáteční nezdary v programování a představit některé základní přístupy a techniky.

Za tým Kasiopey zdraví
Petr Chmel