Všechny články
První historická účast v Ekologické olympiádě
- Podrobnosti
- Zveřejněno: 21. listopad 2016
Ve dnech 10. a 11.11. proběhla v Praze pod záštitou Svazu ochranců přírody Ekologická olympiáda. Díky Radce Bukové, která zaktivizovala 2 týmy, se zúčastnilo i naše GO.

A nedopadli jsme špatně. Z celkového počtu 15 soutěžních družstev první tým ve složení Buková, Cvrčková a Kubů vybojoval 5. místo a 2.tým - Němcová, Pospíšilová, Opltová obsadil místo osmé. Blahopřejeme!
A v čem je ekologická olympiáda jiná než biologická? Organizuje ji jiný pořadatel, trvá 2 dny - jeden v terénu a druhý den probíhá prezentace výsledků. Chybí domácí studijní část - i když samozřejmě studijní literatura je doporučena. A jaký byl průběh letošního ročníku? Po poznávačce přírodnin se týmy vydaly do terénu, kde řešily zadané úkoly na téma Biokoridory (viz obr. - nezapomenutelný Martinův rybí přechod). Vše dokumentovaly a vytvářely prezentaci na 2. den. Dle slov studentů je tato olympiáda praktičtější a zábavnější než olympiáda klasická. Takže pokud budete mít chuť a z& aacute;jem se zúčastnit i příští rok, těšíme se na nové 3členné týmy.
Žabová


Žádost o uvolnění - nezletilý



